امروز سه‌شنبه ՝ 1394/09/10    ■ Tue, Dec 1, 2015     
اندازه نوشته   A | A
آخرین اخبار 
نخستین همایش ملی بررسی موضوعی کتاب‌های درسی زبان و ادبیات فارسی
چهارشنبه، بیست‌وهفتم آبان‌ماه 1394، نخستین همایش ملی بررسی موضوعی کتاب‌های درسی زبان و ادبیات فارسی در شیراز، با هدف آشنایی و پیوند دبیران زبان و ادبیات فارسی با مقولۀ پژوهش در حوزۀ زبان و مباحث مرتبط با زبان و ادبیات فارسی در دو محور کتاب‌های درسی و مباحث کلی ادبیات و حرکت به‌سوی آموزشِ پژوهش‌محور در حوزه‌های آموزشی آموزش‌وپرور ...

برگزیدگان جایزۀ فرهنگستان در بیست‌ویکمین دورۀ نمایشگاه مطبوعات
جمعه، بیست‌ودوم آبان‌ماه 1394، مراسم اعطای جایزۀ فرهنگستان ادب و زبان فارسی به مطبوعات برگزیده در اختتامیۀ بیست‌ویکمین دورۀ نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری برگزار شد.

بیانیۀ فرهنگستان در اختتامیۀ نمایشگاه مطبوعات
در مراسم اهداء جایزۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی به مطبوعات برگزیده در اختتامیۀ بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، دکتر حسن ذوالفقاری، مدیر گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی فرهنگستان، بیانیۀ هیئت داوران سومین جایزۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی به مطبوعات را قرائت کرد.

پنجاه‌وچهارمین نشست ماهانه برگزار شد
دوشنبه، چهارم آبان‌ماه 1394، پنجاه‌وچهارمین نشست ماهانۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار شد. در این نشست دکتر فرشید سمائی، عضو هیئت علمی و پژوهشگر گروه واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در موضوع «بررسی تعبیری زنجیره‌های دواسمیِ اسم‌ساز در واژه‌سازی» سخنرانی کرد.
آخرين به روز رسانی ۱۳۹۳/۳/۳۰ - ۰۰:۲۲

واژه‌های مصوّب فرهنگستان زبان و ادب فارسی

 

http://www.persianacademy.ir/fa/word/

تاريخچه   |    اساسنامه   |    دربارۀ وبگاه   |    نشر آثار   |    خبرنامهٔ گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی